Strict Standards: Declaration of App_Db_Table::fetchRow() should be compatible with Zend_Db_Table_Abstract::fetchRow($where = NULL, $order = NULL, $offset = NULL) in /home/vimediapl/ftp/envora.pl.system/library/App/Db/Table.php on line 0
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Osieku
Nd
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Osieku
sierpnia 2012

Dzisiaj

1. 1.    Przed nami sierpień – miesiąc abstynencji z motywów religijno – moralnych, patriotycznych i wychowawczych. Jest wyłożona Parafialna Księga Czynów Wyzwolenia na stoliku z gazetami.
  2. 2.    Po sumie – zmiana tajemnic Żywego Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu za tydzień – z racji Listu Pasterskiego Episkopatu Polski.

Intencja ogólna: Aby więźniowie byli traktowani w sposób sprawiedliwy i z

poszanowaniem ich ludzkiej godności

Intencja misyjna: Aby ludzie młodzi powołani do naśladowania Chrystusa, byli

gotowi głosić Ewangelię i dawać jej świadectwo po krańce ziemi.

W tygodniu

3. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

6 sierpnia, poniedziałek – Przemienienie Pańskie, święto

7 sierpnia, wtorek – b. Edmunda Bojanowskiego,

8 sierpnia, środa – św. Dominika, kapłana

9 sierpnia, czwartek – św.Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i Patronki Europy

10 sierpnia, piątek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

11 sierpnia, sobota – św. Klary, dziewicy

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia kroczenia drogami świętości na wzór swoich Patronów.

4. Dziękuję sprzątającym i dekorującym nasz kościół: KOSAREWICZ Ewie, SENDZIUK Bogusławie, SOCHA Adamowi. Dyżur w tym tygodniu obejmują:MICAŁ Genowefa,

TRYBAŁA Ewa, KOGUT Dorota.

5. Polecam prasę katolicką: GośćN, Miłujcie się, Nowe Życie,Droga,Gazeta Polska(DVD) .

W późniejszym czasie

6. W związku z wyjazdem dzieci i młodzieży do Rewala w dniach 26sierpnia – 1wrześniaproszę o pobieranie kart uczestnictwa: Osiek – plebania p. Barbara, Niemil – p.

Marzena, Chwalibożyce – p. Magda Trzebuniak.

Spotkanie dla Rodziców będzie 21 sierpnia we wtorek o godz. 1900 na plebani. Do tego czasu proszę nie kupować jescze artykułów spożywczych.

7. Zapowiedzi III

Przemysław BŁAUCIAK, zam. Wrocław, Opolska 119B/8

Aleksandra SŁABICKA, zam. Niemil 75

8. Od soboty 4 sierpnia do poniedziałku 20 sierpnia ks. Proboszcz przebywa na rekolekcjach oazowych dla małżeństw z grupą 13 parafian.

Zastępować go będzie:

– w tygodniu – ks. Ryszard ZDONEK z Oławy: 603 630 418