Strict Standards: Declaration of App_Db_Table::fetchRow() should be compatible with Zend_Db_Table_Abstract::fetchRow($where = NULL, $order = NULL, $offset = NULL) in /home/vimediapl/ftp/envora.pl.system/library/App/Db/Table.php on line 0
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Osieku
Nd
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Osieku
lipca 2012

Dzisiaj

1.  Odpust parafialny w Osieku o godz.1300. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. Robert SZWABOWICZ ongiś wikariusz  z Oławy z parafii

Bożego Miłosierdzia obecnie na studiach w Rzymie.

2.  Potyczki sportowe: mecz piłki nożnej Żonaci na Kawalerów oraz piłka siatkowa  Osiek  kontra reszta świata.

Dziękuję Parafianom mieszkańcom Osieka za przygotowanie odpustu parafialnego: za porządki na wiosce w tym tez i na plebani i przed plebanią, posprzątanie  i piękne udekorowanie wewnątrz i na zewnątrz kościoła, panu Organiście Piotrowi oraz scholi z Osieku, Oławy i Zawoi w składzie: Judyta, Małgorzata, Adam i Janek, panom niosącym baldachim i podtrzymujący ks., Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom za ciasto oraz przygotowanie obiadu dla księży z dekanatu, wszystkim za obecność i skorzystanie z Bożej amnestii–darowania kar za grzechy.

3. Przed nami Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa w dniach 22 – 29 lipca.Akcja św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1km jazdy bez wypadku na misyjne  środki

transportu. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz  zbiórka ofiar do puszek na środki transportu dla polskich po Mszy św. przed główną bramą.

W tygodniu

4. W liturgii Kościoła będziemy wspominać:

23 lipca, poniedziałek – św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy oraz

Adoracja Wieczysta w Osieku – 23 lipca w poniedziałek w godz. 700 (Jutrznia)–1200 i  1500 (Koronka Do BM)- 1700.

24 lipca, wtorek – bł. Kingi, dziewicy

25 lipca, środa – św. Jakuba Apostoła, święto

26 lipca, czwartek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

5. Dziękuję sprzątającym i dekorującym nasz kościół: OPAŁCE Zuzannie i Weronice, GŁOWACKIEJ Władysławie, PODGÓRNEMU Piotrowi i Bożenie, ILKÓW Marii, BASIURZE      Elżbiecie, Dyżur w tym tygodniu obejmują: BOCZULA Stanisława, BOCZULA Anna, SENDZIUK Anna.

6. Polecam prasę katolicką: GośćN, Miłujcie się, Nowe Życie.

W późniejszym czasie

7. Pielgrzymka do Lichenia - 28 lipca w sobotę. Koszt 45zł z ubezpieczeniem. Zapisy w Niemilu u p. Władysławy STANDIO, w Chwalibożycach u p Janiny SKWAREK, w Osieku u p. Elżbiety MOŁDAWIAK.

8. XXXII Piesza Pielgrzymka Wrocławska pod hasłem „Mój dom kościołem” wyrusza w terminie od 2 do 10 sierpnia. Zapisy w parafii SS. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie w dniach 28,29 i 30 lipca w godz. 16-18 w domu katechetycznym. Spotkanie organizacyjne 30 lipca o 19:00 w kościele.

9. Zapowiedzi I

Przemysław BŁAUCIAK, zam. Wrocław, Opolska 119B/8